Merkez Ofis :0282 888 92 35

Evoporatif Soğutma

Su doğal olarak en hızlı ısı alan sıvılardan biridir ve buharlaşma eğilimi bu yüzden çok yüksektir. Bir sıvı buharlaşırken çevresinden ısı emer. Su havayla temas ettiğinde havadan ısı alarak havayı soğutur. Dış ortam yaş termometre sıcaklığına kadar düşürülen hava iç ortama üflenerek soğutma sağlanır.  Evaporatif soğutma mantığı da havayı olabildiğince yüksek su miktarıyla (ıslak yüzeyle) temas ettirerek havanın soğutulmasını sağlamaktır.

Evaporatif soğutmanın en büyük artısı soğutma işlemi için herhangi bir güce ihtiyaç olmamasıdır. Cihaz içindeki su haznesinde bulanan küçük bir sirkülasyon pompasıyla selülozik peteklerin üzerine su dağıtılır ve petekler sürekli ıslak tutulur. Ünitenin içerisindeki bir fan dışarıdan sıcak havayı alarak bu ıslak peteklerin üzerinden geçirir, ıslak peteklerden geçen hava soğur ve mahale basılır.

Fabrikaların, yüksek tavanlı hacimlerin, kafe ve restoranların açık yarı açık bölümlerinin serinletilmesi ve %100 taze hava ile havalandırılması için yoğun olarak kullanılır.

Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 4 [name] => SOĞUTMA ÇÖZÜMLERİ [slug] => sogutma-cozumleri [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 4 [taxonomy] => hizmet_kategori [description] => [parent] => 0 [count] => 5 [filter] => raw ) )
Open chat
Whatsapp'tan Mesaj Gönderin