Merkez Ofis :0282 888 92 35

Nem Alma Sistemleri

Bildiğiniz gibi hava molekülleri farklı kimyasal elementlerden oluşur. Özellikleri arasında suyu tutma yeteneği vardır. Bu su yüzdesinin, endüstriyel soğutma döngüsünün müdahale ettiği çeşitli işlemlerle kontrol edilmesi gerekir.

Her hava molekülü, içerebileceği maksimum su miktarını ifade eden maksimum doyma noktasına ulaşabilir.

Her hava molekülündeki su fazlalığı veya eksikliği, soğuk oda, laboratuvar vb. Olmasına bağlı olarak gıdanın korunmasına veya her bir ürünün veya maddenin kimyasal bileşimine müdahale edebilir.

Başka bir deyişle, havadaki su miktarının belirli kontrollerini sürdürmek çok önemlidir. Bağıl nem kavramı, havada gerekli olan su miktarını ölçmek için kullanılır.

Bağıl nem, yüzde olarak ifade edilir ve ortamdaki suyu ölçmenin bir yoludur.

Ürünlerin korunması için ideal bir noktada bağıl nem yüzdesini korumak endüstriyel nem alıcıların bir amacıdır.

İlaç endüstrisinde ilaç hazırlama ve koruma için nem alma

Çoğu ilaç, sıkı kontrol altında sabit bir bağıl nem gerektirir. Buna bir örnek, suya reaktif olan efervesan maddelerdir, bu nedenle aşırı nem, bu tür ilacın maddesini değiştirebilir.

Hastanelerde enfeksiyonları önlemek için

Bir sağlık merkezinin havasındaki su miktarı sayesinde hayatta kalan önemli bir bakteri çeşidiyle karşı karşıya kaldığında, uygun steril koşullar sağlayan bağıl nemi korumak önemlidir.

 

Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 6 [name] => ENDÜSTRİYEL ÇÖZÜMLER [slug] => endustriyel-cozumler [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 6 [taxonomy] => hizmet_kategori [description] => [parent] => 0 [count] => 3 [filter] => raw ) )
Open chat
Whatsapp'tan Mesaj Gönderin