Merkez Ofis :0282 888 92 35

Isıtma Soğutma Havalandırma Danışmanlığı

Isıtma Soğutma Havalandırma Danışmanlığı,  işletmenizin, ofisinizin ya da endüstriyel alanların iklimlendirilmesi gerektiğinde, bulunulan ortamın ısı kayıplarının hesaplanması, soğutma için gerekli cihazların hesapları, havadaki nem için gereken düzenlemeler için firmamız  size destek verecektir.

İklimlendirme hesaplamalarında nelere dikkat edilmelidir

HVAC danışmanlık mühendislerimiz, gereksinimlerinizi tam olarak anlayacaktır. Tesislerinizde tam bir saha araştırması yapacaklar ve klima projenizin büyüklüğüne veya karmaşıklığına bağlı olarak bu birkaç ziyareti içerebilir. Gerekirse, inşaat müteahhitleri, elektrikçiler, vinç kiralama veya çelik yapı mühendisleri dahil olmak üzere ilgili esnaflarımızdan bazıları kendi klima uzmanlarımıza katılabilir. Normalde tam bir anahtar teslimi proje sunabiliriz. Alt yüklenici şirketlerimiz her zaman saygın, sertifikalı ve uzun yıllardır çalıştığımız kalifiye profesyonellerdir.

Klima ihtiyaçlarınızı belirleme kriterleri

Doğru iklimi yaratmak karmaşık bir konudur. Hangi ekipmanın sizin için en iyi çözüm olduğunu birkaç faktör belirler.
İşte akılda tutulması gereken bazı şeyler.

Sadece soğutmak mı istiyorsunuz? Ya da havalandırma ve / veya ısıtma mı istiyorsunuz? Seçim, sistemin türünü belirleyecektir.

Oda sayısı sistemi belirleyecektir. Birden fazla oda olması durumunda, birkaç iç üniteyi bir dış üniteye bağlamak mümkündür.

Dükkan, Ofis, Restoran, Depo veya fabrika, Yatak odası veya oturma odası? Her uygulama kendi sistemini gerektirir.

Çok yüksek kapasiteli veya çok az yerden teslim edilen bir sistem, hava akımına, değişken sıcaklıklara ve yüksek enerji faturalarına neden olacaktır. Çok düşük kapasite ile asla istenen sıcaklığa ulaşamazsınız. Doğru kapasiteyi seçmek, esas olarak bir montajcının kapasite ihtiyacını hesaplamasını sağlamaktır. Güneş infiltrasyonu, aydınlatma, kullanıcı sayısı vb. Dahil olmak üzere gerekli kapasite üzerindeki etkileri hesaba katacaklardır.

Dış ünite uygun bir yerde, sağlam bir taban üzerinde ve bakım için erişilebilir olmalı ve binanızın estetiğine saygı göstermelidir.

Modelin seçimi, üniteyi yerleştirme imkanlarına göre belirlenecektir. Asma tavan var mı? Duvarda boş alan var mı? Vb. Ünitenin konumu da büyük önem taşımaktadır. Her ünitenin kendi hava dağıtım modeli vardır. Yetersiz düşünülmüş bir konum, aşırı hava akımına ve daha yüksek gereksiz gürültü seviyesine neden olabilir.

Dış ünitenin hava koşullarına dayanıklılığının farkında olmalıyız. Bu, kurulumun ömrünü belirleyecektir.

Havaya karışan toz partikülleri, iç ünitelerde bulunan filtreler vasıtasıyla uzaklaştırılabilir. Sistemdeki filtreleme düzeyine bağlı olarak çeşitli düzeylerde filtreleme sunabiliriz.

Doğru iklimlendirme sistemini seçmek

Odanın veya alanın boyutu, şekli ve kullanımı, ihtiyacınıza en uygun sistemi belirleyecektir. Tek bir ofis için, duvara veya tavana monte edilen tekli bölünmüş sistem ısı pompası enerji verimli inverter, genellikle ideal olacaktır ve bu, bir dış üniteye bağlı bir iç üniteden oluşur. Daha fazla sayıda ofis veya geniş bir alan için VRV veya VRF tipi çoklu sistem daha faydalı olacaktır, bu, tek bir ortak dış üniteye bağlı çok sayıda iç üniteden oluşur, ofisler üzerinde bireysel kontrole sahip olabilirsiniz. VRV veya VRF sistemleri aynı zamanda enerji açısından verimli ısı pompası sistemleridir.

Büyük depolar veya fabrika alanları için, geleneksel gazla çalışan sıcak hava üniteleri (zemine veya tavana asılı) veya radyant borulu ısıtıcıların çalıştırılması daha uygun maliyetli olacaktır.

Bazı durumlarda, ikisinin bir kombinasyonu daha faydalı olabilir, büyük bir ofis bloğu için ısıtma sağlamak üzere bir kazan ve radyatör sistemi ile soğutma ve havalandırma sağlamak için merkezi bir çatı üstü paketlenmiş ünite düşünülebilir.

 

Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 6 [name] => ENDÜSTRİYEL ÇÖZÜMLER [slug] => endustriyel-cozumler [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 6 [taxonomy] => hizmet_kategori [description] => [parent] => 0 [count] => 3 [filter] => raw ) )
Open chat
Whatsapp'tan Mesaj Gönderin